پارک علم و فناوری
_

پارک علم و فناوری

_

معرفی

_

بسیاری از سیاست‌گذاران پارک‌های فناوری را به عنوان بخشی از یک راهبرد اندیشمند و هماهنگ برای توسعه ملی یا منطقه‌ای معرفی می‌کنند. اگرچه هر شهر یا کشوری ممکن است دلایل متفاوتی برای ایجاد پارک‌های فناوری داشته باشد، ولی عموما هدف اولیه از تشکیل یک پارک فناوری افزایش تعداد شرکت‌های کوچک و متوسط دانش‌محور است تا در یک محیط اقتصادی به فعالیت بپردازند. از این شرکت‌ها به عنوان پشتوانه بخش خصوصی برای کمک به تنوع اقتصادی نام برده می‌شود.

پیرو مصوبات دور دوم سفرهای استانی ریاست محترم جمهور و هیئت وزیران به استان کردستان، ایجاد پارک علم و فناوری استان کردستان در دستور کار قرار گرفت و استاندار محترم استان کردستان طی هماهنگی‌های لازم با دیگر ارگان‌های استان، مقدمات لازم جهت راه‌اندازی پارک را فراهم نمود و در آغاز سال 1392 پارک علم و فناوری استان کردستان شروع به فعالیت کرد.

مأموریت و اهداف پارک

_
 • 1
  افزایش نوآوری تکنولوژیک
 • 2
  توسعه اقتصادی
 • 3
  ایجاد ارزش افزوده

چشم‌انداز پارک، تبدیل شدن به یک زیرساخت اساسی و یکی از جذاب‌ترین محیط‌های کاری در منطقه برای حضور واحدهای دانش‌محور داخلی و خارجی در یک دوره پنج ساله برای توسعه فناوری در استان کردستان است. در این دوره جذب 300 واحد فناور مدنظر است. واحدهای مستقر در پارک به سه دسته تقسیم می‌شوند:

 • شرکت‌های فناور مستقر
 • شرکت‌های خدمات مهندسی
 • واحدهای طرح تحقیق و توسعه

دکتر بابک سوریرئیس پارک

مهم‌ترین رسالت پارک‌های علم و فناوری هم‌افزایی بین مراکز تحقیقاتی، پژوهشی و محیط‌های کسب و کار است. این نوع هم‌افزایی باعث ایجاد خدمات و محصولات با ارزش افزوده بالا و توسعه اقتصاد دانش محور می‌شود.

خدمات پارک

_
عمومی

اسکان، دسترسی به تلفن و دورنگار، کارپردازی و خدمات دبیرخانه‌ای، امکان استفاده از اتاق‌های کنفرانس، تجهیزات دیداری و شنیداری و سرویس رفت و آمد.

فنی و تخصصی

ارائه خدمات فنی مهندسی، استفاده از امکانات آزمایشگاهی و کارگاهی نظیر آزمایشگاه صنایع غذایی، بیوتکنولوژی، شیمی، مواد و سرامیک، برق و الکترونیک، مکانیک، کارگاه ماشین ابزار و پایلوت‌های تولید محدود

مشاوره‌ای و آموزشی

مشاوره مدیریتی، مالی و بازرگانی، خدمات حسابداری و حقوقی، برگزاری سمینار و یا دوره‌های آموزشی موردنیاز برای شرکت‌های نوپا

مالی و اعتباری

تسهیل امکان استفاده از اعتبارات خدمات و تحقیقاتی، شناسایی منابع مالی و جذب سرمایه‌گذاران، تسهیل در جذب اعتبارات مصوب طرح‌ها و پروژه‌های تحقیقاتی

اطلاع‌رسانی

کتابخانه، اینترنت پرسرعت، مراکز اطلاع‌رسانی و نرم‌افزارهای مهندسی

رئیس:
دکتر بابک سوری
ایمیل:
info[at]stpok[dot]ir
وب‌سایت:
www[dot]stpok[dot]ir
شماره تلفن:
08733730537
آدرس :
سنندج، شهرک بهاران، میدان قانع

بلوار زکریای رازی، پارک علم و فناوری کردستان

اعضای پارک

_
image

دکتر بابک سوری رئیس پارک

گالری تصاویر

_